A kutatócsoport bemutatkozó workshopjára 2019. január 30-án került sor az ELTE BTK Néprajzi Intézetének könyvtárában. A rendezvényt számos érdeklődő tisztelte meg jelenlétével, szakemberek és egyetemi hallgatók egyaránt aktív részesei voltak az eseménynek. Bárth Dániel bevezető előadásában a projekt kutatási hátterét, kitűzött céljait és főbb problémafelvetéseit tárgyalta. A kutatócsoport három munkatársa, Szakál Anna, Muntagné Tabajdi Zsuzsanna és Bednárik János egy-egy előadásban villantották fel kutatási módszereiket. Esettanulmányaikon keresztül sikerült több fontos problematikát közel hozni. Mindezek nyomán a kutatócsoport külső tagjai és más jelenlévő kollégák között élénk tudományos diskurzus bontakozott ki.