Az MTA-ELTE Lendület Történeti Folklorisztikai Kutatócsoport egyik szakszemináriumának keretén belül a koronavírus hitéletre tett hatását szeretnénk felmérni, ebben kérjük az Ön segítségét.

A koronavírus miatt kialakult járványhelyzet megváltoztatta az emberek mindennapjait, vallásos életét. Társadalomkutatóként fontosnak tartjuk, hogy dokumentáljuk a jelen eseményeit. Az online felméréssel elsősorban arra vagyunk kíváncsiak, hogy milyen módon éli meg a járványhelyzetet Ön és közössége.
A kérdőív kitöltése felekezettől, kortól, nemtől független. Célunk, hogy minél teljesebb képet kapjunk a keresztény vallásgyakorlás jelenlegi lehetőségeiről. A kérdőív kitöltése anonim, közössége pontos nevét nem kötelező megadnia, de ha megadja, nagyban segíti kutatásunkat. A témából készülő dolgozatokat egyetemi tanulmányainkhoz használjuk fel. A kutatás eredményeit szívesen megosztjuk Önnel!

A kérdőívek az alábbi linkeken érhetők el:
Kérdőív a keresztény közösségek vezetőinek.
Kérdőív a keresztény közösségek tagjainak.
A kitöltés körülbelül 30 percet vesz igénybe.

Köszönjük a segítségét!

A kutatásban résztvevő néprajz szakos hallgatók és tanáraik
(ELTE BTK, Folklore Tanszék)

Kérjük, ha lehetősége van rá, segítse munkánkat azzal, hogy továbbítja a kérdőívet kollégáinak!
Ha bármilyen kérdés felmerül, az alábbi e-mailcímen érhet el minket:

lendulet.alsopapsag@gmail.com