Kutatócsoportunk a járvánnyal terhelt időszakban a „négy fal között” végezhető munkafolyamatokra koncentrál (tanulmányírás, kötetszerkesztés, adatbázis-építés stb.), de emellett néhány nyilvános eseményről is beszámolhatunk:

Vallásgyakorlat járvány idején. Az Ilyefalvi Emese által vezetett, egyetemi hallgatók bevonásával zajló kutatás, amely a pandémiának a vallási közösségekre, vallásgyakorlatra való hatásával foglalkozik, a járvány a második hullámában interjúkkal folytatódik.

Alternatív könyvbemutató. Szakál Anna ősszel megjelent kötetéről a Magyar Tudomány Napja Erdélyben online rendezvény keretein belül beszélgetett november 21-én a szerzővel az Erdélyi Múzeum-Egyesület elnöke, Keszeg Vilmos.

Televíziós beszélgetés. Bednárik János egy házassági konfliktusról szóló esettanulmányáról beszélgetett Tóth Piroskával, a solymári helytörténeti gyűjtemény vezetőjével a PilisTV Témakör című műsorában.